А знаєте цей терпкий дух свободи, коли ти наодинці зі світом, який з кожним днем все більше відкривається перед тобою? Коли тримаєш квиток на літак, ночуєш на вокзалі і точно не знаєш, що чекатиме на тебе завтра. Кажуть, щоб почати мандрувати, варто лише покинути свою зону комфорту. Проте, ніхто не попереджає, що після тривалих мандрів, повернувшись в ту саму зону комфорту, ти почнеш по-іншому дивитися на речі, які тебе оточують. І чомусь велике зручне ліжко вже здається безглуздим, коли спати можна і на підлозі, і в аеропорту, міцно обійнявши валізу. Фотографії й картини на стінах раптом втрачають свою цінність, коли ти закриваєш очі і повертаєшся в мандри, пригадуючи маршрути і міста, якими ти блукав щодня, намотуючи кілометри. І люди навколо здаються вже трохи чужими, адже їх не було поруч в ті особливі моменти радості та страху, коли нові міста кидали тобі виклик на перевірку твоєї мужності та внутрішньої сили.
Хибне уявлення, що мандри - це легко. Особливо наодинці, коли немає нікого, кому ти можеш довіритися, попросити про допомогу чи просто погомоніти про життя, сидячи на набережній Бостона і спостерігаючи за літаками в небі. Щаслива і водночас самотня я гуляла з малознайомими каучами, тішилася таким рідкісним у великих містах посмішкам незнайомців і несподіваній троянді від дядечка в фотосервісі Чикаго, де я була така засмучена щодо фотоапарата, який зламався так невчасно. Тоді, коли попереду було ще два тижні мандрів такою прекрасною Америкою.
- Take it! - дядечко-продавець протягує мені троянду.
- Are you sure? - здивовано дивлюсь на нього я.
- Yes, I'm sure. Just take it! - каже він мені знову.
І я, вагаючись, взяла троянду, з якою проїхала всі 5 міст, які були у моєму маршруті, яка мандрувала зі мною у боковій кишені мого наплічника, яка всихала під спекотним сонцем Бостона і мокнула під ранковим дощем Філадельфії. Знаєте, серед тих всіх квітів, які я коли-небудь отримувала в подарунок, ця маленька трояндочка є найціннішою, адже вона змусила мене усміхнутися того хмарного дня у Чикаго, коли так хотілося плакати.
А зараз, сидячи у своїй маленькій зоні комфорту, відчуваю гостру нестачу пригод і мандрів. Хочеться знову до нестерпної втоми в ногах блукати містами, знайомитися з цікавими людьми і в моменти особливого смутку знаходити причини усміхатися.
Немає коментарів:
Дописати коментар