неділя, 27 грудня 2015 р.

Андрій Любка

Як же я люблю сучасних письменників за можливість познайомитися з ними, поспілкуватися і взяти автограф у реальному житті. А ще люблю соціально активних письменників, за думками яких можна з легкістю слідкувати у ФБ. Ну, власне, це дуже цікаво читати твори, уявляти авторів тих новоспечених шедеврів і згодом порівнювати ту картинку при зустрічі. З сучасними літераторами потрібно знайомитися тут і зараз, а не чекати того моменту, коли вони відійдуть у кращий світ, стануть класиками і їх почнуть вивчати на уроках української літератури. 
Протягом місяця вся країна жила в новинах про презентацію нового пригодницького роману Андрія Любки "Карбід" у рамках проекту «МЕРЕЖА», який ініціювала Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ. Таким був цей листопад, що в стрічці ФБ лише й новини про "Карбід". Глибоким розчаруванням для мене було не знайти Житомир у переліку міст, в яких планується презентація роману. Отак протягом того похмурого листопада я вичитувала кожен рядочок в новинах, де була хоча б згадка про Житомир. Нарешті з'явилася інформація про другий етап туру і коли я нарешті дізналася, що 3 грудня Любка завітає до Житомира, моєму щастю не було меж. 
Здавалося б, передзаліковий тиждень: модульні, семестрові та ще й екзамен в ДАІ - де б то знайти вільний час серед того шаленого графіку? Всесвіт не підвів! Все вдалося розрулити так, що 3 грудня о 18:35 я стояла перед приміщенням, на якому чітко було написано "Мала Бердичівська, 17" і думала: "а де ж тут знаходиться коворкінг-центр?"
Кілька заклинань, чар та магії (: насправді ні) і я опинилася у коворку - місце, яке спершу вражає своїм дивним розташуванням, а потім теплим прийомом. 



Андрій Любка з'явився рівно о 19:00. Як пізніше дізналась, він не любить запізнень, тому дуже цінує в людях пунктуальність. Вечір розпочався з привітань. Потім Любка почав свою розповідь про проект Міжнародну літературну корпорацію MERIDIAN CZERNOWITZ і зокрема свій новий роман "Карбід". Цікаво, що я напередодні презентації почала читати цей роман і прочитала половину, але після зустрічі з Любкою лишила і вирішила після сесії прочитати знову, але на цей раз вже вдумливо та без поспіху. 
На перший погляд, легкий, цікавий роман з розкішним почуттям гумору, від якого тяжко відірватися і який особливо не обтяжує проблематикою. Проте, це лише поверхневе і дещо примітивне сприйняття роману, який насправді розкриває дуже цікаву думку добра та зла. Сам автор, розповідаючи про роман, посилається на Вольтерівського "Кандіда чи Оптимізм" та Сервантівського "Дон Кіхота". До речі, назва "Карбід" співзвучна з "Кандід", із яким можна провести цікаві паралелі. 
Приємним моментом вечора стали вірші Любки, які він особисто читав зі своїх збірок. Цікавим поєднанням є неймовірна сила голосу автора і його насправді маленької статури. Дивишся і не розумієш, звідки в тому дрібному тілі береться стільки любові, трагічності і болю, якими просякнутий чи не кожен вірш Любки. 
Приємно здивував той момент, коли всі вишикувались у довжелезній черзі за автографами, а Андрій Любка не тільки підписував книжки, а й встигав перекинутися кількома словами з кожним із своїх читачів. Він справді цікавився чим займаються його фанати у житті, де і чим живуть. Можливо, мій досвід спілкування з письменниками ще надто скупий, але досі мене ніхто не запитував що я вивчаю і звідки я родом. 
Не знаю яке все ж таки враження склалося в Андрія про Житомир, адже та презентація то був справжнісінький сюр :) та все ж я тішусь, що навіть в тому пропащому Ж. час від часу з'являються сучасні письменники, які не тільки збирають певне коло осіб навколо, а й діляться своїми думками та надихають. Тішусь, що в тому ж таки Ж., де культура досить на низькому рівні, є молодь, яка зацікавлена в розвитку міста. Ці люди (а ім'я їм "Артерапія" :) прагнуть не тільки культурно просвітити жителів свого міста, а й допомогти хворим діткам. Дякую вам!



P.S. А якщо говорити про Всесвіт, то він таки прекрасний! І з цим навіть марно сперечатися ;)
P.S.S. А під катом коротенькі відео жахливої якості. Ну, в принципі, як завжди :)






Немає коментарів:

Дописати коментар