пʼятниця, 20 січня 2017 р.

Bullet Journal

Пам'ятаєте, як в останній тиждень уже минулого року ви були на грані істерики, відтерміновуючи дедлайни і не встигаючи зробити найнеобхідніші приготування до свята? Знайома картина для тих, хто кожного понеділка обіцяє собі розпочати нове життя і нарешті покінчити зі всіма невідкладними справами. Зазвичай запал розвиватися і вдосконалюватися зникає вже після перших труднощів. У такі моменти важливо не забувати про кінцеву ціль і продовжувати рухатися у потрібному напрямку. Але як це можливо, якщо ви звикли все відкладати наостанок? 
Веб-дизайнер з Нью-Йорка Райдер Керрол розробив методику планування Bullet Journal, яка допоможе впорядкувати ваше минуле, теперішнє і майбутнє. Тисячі людей у всьому світі користуються цією методикою ведення щоденників. 

  • якщо ви обожнюєте складати to-do списки на будь-яких клаптиках паперу, аби не забути зробити найважливіші справи, а потім випадково губите їх;
  • якщо ви обожнюєте справжній якісний папір та різні канцелярські дрібнички;
  • якщо ви свято вірите, що власні цілі та мрії краще записувати у блокноті, аніж тримати у пам'яті, на яку не завжди можна покластися в епоху нестримного інформаційного потоку;

Дана методика створена саме для вас!

Bullet Journal розроблений з метою записування коротких думок, ідей та планів, які спонтанно виникають у вашій голові і потребують ретельної розробки у майбутньому. Адже відомо, що геніальні справи не робляться протягом дня - вони потребують періоду дозрівання та вигодовування, протягом якого ви матимете можливість детально обмірковувати і вдосконалити свою ідею. 

Як це працює?

Щоб створити власний Bullet Journal вам знадобиться банальний блокнот, який ви знайдете в канцелярії свого міста. Він не повинен бути дуже великим за розміром, тому що тоді ви навряд чи будете носити його з собою. А от маленький за розмірами блокнот не буде практичним у використанні, тому зосередьтеся на середньому розмірі планнера гарної якості, який повинен служити вам протягом всього року. 

Гарним плюсом блокнота будуть вже заздалегідь пронумеровані сторінки, але то не так важливо, тому що розставити цифри можна і самостійно. Пронумеровані сторінки в подальшому допоможуть впорядкувати зміст вашого блокнота. Щоб з легкістю знаходити потрібний розділ, відведіть для цього першу сторінку свого нотатника. 

Перші сторінки після змісту, як правило, відводяться для планів на рік. Це може бути звичайний to-do список, або щомісячно розділений планнер на рік, де ви записуватимете свої невідкладні справи і за будь-якої нагоди зможете поповнювати даний список. 

Наступні сторінки можна відвести для різних колекцій, тобто різноманітних списочків, у введенні яких ви зацікавленні. Наприклад, список прочитаних книг, фільмів для перегляду чи адрес важливих людей, з якими ви постійно листуєтеся і в разі чого зможете відправити їм листівку з будь-якої точки нашої планети. 





Ну, а далі найцікавіше. Кожен Bullet Journal має щонайменше дві сторінки, присвячені кожному місяцю року. На першій сторінці ви записуєте назву місяця і стовпчиком нумеруєте кожен день. Навпроти того чи іншого дня ви записуєте якусь подію, дедлайн чи зустріч, на якій ви повинні бути присутніми, тобто все, що є для вас важливим саме в цей день. А на іншій сторінці, суміжній з першою, ви нотуєте конкретні цілі, яких прагнете досягнути протягом даного місяця. Ці цілі ви можете формувати на основі своїх річних, оскільки в тому і полягає ідея раціональної продуктивності у рівномірному розподілі навантаження. Наприклад, ви плануєте протягом року прочитати 12 книг, то вам достатньо кожного місяця читати якусь одну книгу. Наступні сторінки ви можете заповнювати щоденним плануванням свого місяця. Тут банально записуєте дату і всі проблеми, які потрібно вирішити, якісь ідеї, які потребують розробки чи дослідження. Тут ви маєте повну свободу і можете навіть складати і записувати звичайні списки покупок, які завжди губляться у глибинах наших торбинок. 


Також важливо розуміти, що система Bullet Journal пропонує нам цікавий метод упорядкування таких різноманітних нотаток. Дані позначки, які створив Райдер Керрол і відрізняють Bullet Journal від усіх інших систем планування. Звичайною крапочкою позначають справи, які потребують виконання. Коли ви справилися з даним завданням, просто замість крапки малюєте хрестик. Тире позначає якусь нотатку, яку вам обов'язково потрібно запам'ятати. Порожнім бубликом позначають якісь події, де ви повинні бути присутніми. Зірочкою позначають справи, які потребують невідкладної уваги. Намалювавши стрілочку, показуєте, що виконання даного завдання ви перенесли на інший день. Райдер Керрол пропонує нам не дорікати собі, що ми чогось не встигли зробити протягом якогось певного дня чи місяця. Достатньо лише позначити дане завдання стрілочкою і переписати на новий день чи місяць. Головне, пам'ятайте, що чим більше справ накопичиться в майбутньому, тим важче їх вирішити за обмежений проміжок часу. Особливо зацікавленні в маркуванні своїх списків люди, вигадують свої позначки, тому підключайте уяву і поповнюйте їхній список.

Також якщо ви практикуєте якісь нові звички, Bullet Journal передбачив певну систему  їхнього нотування. Різні ідеї для натхнення залишу в посиланнях. Можете придумати навіть свою систему введення нових звичок, яка буде зручною для вас. 



Власне, багато користувачів не обмежуються банальним веденням щоденника і щоденними записами. Багато з них прагнуть зробити свій планнер красивим, використовуючи різні канцелярські дрібниці. А особливо талановиті підключають фантазію і створюють свої записи хитромудрими шрифтами та декорують за допомогою різноманітних технік. Ваша справа як використовувати дану систему: практичне планування чи справжня естетична насолода. Звичайно, це залежить від часу, який ви спроможні виділити на формування свого блокнота. Але не забувайте, що це простий нотатник, який проведе з вами лише один із кількох десятків років вашого такого цінного життя. Тому раціонально користуйтеся даною системою, аби розгрузити свій мозок і не перевантажувати його інформацією, яку достатньо записати у блокноті, щоб пам'ятати її завжди.


Bullet Journal Inspiration                      <-------------------------- тиць!
Bullet Journal Junkies                           <-------------------------- тиць!

вівторок, 17 січня 2017 р.

життя-буття у 2017

малинська ялинка
Отак я розпочинаю 4-ий рік ведення цього блогу. Та, надворі якийсь там 2017-ий, мені все ще 19-ть, а цьому блогу вже 3 рочки. У новенькому планнері тепер є багацько вільних сторінок, які я вже потрошку заповнюю. І як не крути, а то все-таки прекрасне відчуття, коли дивишся на календар і бачиш стільки днів попереду, кожен з яких принесе свій особливий досвід. 
А, власне, життя летить і два тижні нового року минули у якомусь такому нічогонеробінні, ліжковаллянні, книжкочитанні і салатопоїданні. Певно, такими і мають бути новорічні свята: повільними, сімейними, душевними. Проте, 3 книжечки із 30-ти запланованих на 2017-ий рік, я вже прочитала. Всю літературу, яку я прочитала/читаю/читатиму відмічаю на класному ресурсі, який має назву Goodreads. Хто ще не знає про дану соціалку - ласкаво прошу! Там можна приймати участь у щорічних книжкових челенджах, слідкувати за книжковими оновленнями друзів, залишати відгук на прочитану книгу і знаходити купу нових. Ресурс дуже зручний у користуванні і допомагає систематизувати кількість прочитаних книг. Так я, наприклад, з задоволенням можу розгрузити свою дівочу пам'ять і не намагатися запам'ятати що я вже прочитала, а що я хочу прочитати. І круто буде колись в глибокій старості сидіти у кріслі-гойдалці з кішкою на руках, тремтячими руками перегортати сторінку за сторінкою і вихвалятися перед внуками скільки їхня бабця прочитала книг за все своє життя :D 
А ще протягом цих двох тижнів я встигла спонтанно купити квиток на потяг і здійснити тригодинну поїздку до сусіднього містечка рідної Житомирської області. Я з тих людей, які неймовірно обожнюють потяги, а під час кожної такої поїздки користуюся прекрасною можливістю спостерігати за людьми. Отак тихенько в своїй голові я складаю портрети людей, яких зустрічаю у житті. Але добре, що з деякими з них стосунки обмежуються лише плацкартними люб'язностями. А ще мені того вечора добряче повезло з погодою :) майже двадцятиградусні морози і перони, які добряче засипало снігом, що ловити свій вагон було, ой, як нелегко. 
До речі,  я нарешті спланувала зимовий тріпчик, в який вирушу вже через 10 днів. Цього року маршрут складається з 3-х міст: Херсон-Миколаїв-Одеса. А все в рамках ідеї #25областейдо25років, якою керується рух "Твоя країна". Підтримуючи дану ідею, планую самостійно відвідати всі обласні центри України. Вірю, що кожен регіон нашої країни унікальний і вартує того, щоб його побачити принаймні раз у житті. Власне, який з мене мандрівник, якщо я ще не бачила своєї країни. Хоча є кілька міст, які все ж таки розпочинають список відвіданих мною обласних центрів і які дуже мені полюбилися своєю архітектурою, особливою атмосферою і тими людьми, з якими я там познайомилася. Люди - то найголовніша причина отаких моїх мандрівок. Наша країна багата не лише мальовничими регіонами, а й прекрасними людьми, які постійно мене надихають і мотивують. 
Отакий короткий апдейт мого життя-буття. 


Якщо хтось все ж таки заглядає на цю сторінку і може мені порадити якісь круті місця у Херсоні, Миколаєві та Одесі, то напишіть мені, будь ласка! І якщо хтось серед тих, хто загляне на цю сторінку буде у цих містах в останніх числах січня - теж пишіть! Я завжди відкрита для нових знайомств. І та, якщо хтось, хто не тільки заглядає на цю сторінку, а ще й любить обійми - пишіть обов'язково, бо я дуже хочу замутити Free Hugs (такі, які були у квітні минулого року: спонтанні і дуже круті)!

середа, 28 грудня 2016 р.

яким був мій 2016?

Туманні гори
Цей рік був дивовижним. У ньому було все: переживання, розчарування, біль, радість і як же без щастя. Було тяжко зі сльозами на очах, було до мурах по шкірі страшно, але водночас було так круто, що досі лячно повірити у реальність, у якій я жила цього року. Ну, як завжди, за стандартним зразком :) Погнали!

Книги року: "На дорозі" Джека Керуака читала в Америці. Цю книжку спеціально взяла з собою у мандрівку, щоб порівнювати прочитане з реальністю. Через брак вільного часу і нереальну втому читала дуже довго, але чітко пам'ятаю момент, коли в книжці згадуються Туманні гори (The Great Smokies Mountains), а мені навіть не потрібно було уявляти які ж ті Туманні гори насправді. Достатньо було вийти на вулицю і підняти голову. Чудесний момент, коли стаєш героєм історії, якою зачитуються люди по всіх куточках світу. Та, я бачила ті прекрасні Туманні гори, про які писав Керуак.
Фільм року: фільмів було мало, тому цю прогалину я надолужувала під час зимової екзаменаційної сесії (та, сесія була прикольна). мені дуже полюбився актор Едді Редмейн, тому дві кінострічки з його участю лишили особливе враження. "Дівчина з Данії", "Фантастичні звірі та де їх шукати". 


Книжковий Арсенал 2016
Музика року: це той дивний момент, коли сама від себе не очікувала, але та, Джастін Тімберлейк з його популярною "Can't stop the feeling" лунав у моїх вухах цього літа найчастіше. він співав всюди: в Outdoor Gravity Park'у, в Dollywood'і, в кафешках і в наших серцях. ми підспівували і підтанцьовували йому - отак і жили цього літа ;) але от ще я натрапила на чудового Mac DeMarco з його чутливими "Let My Baby" i "My Kind of Woman". ну, і куди ж без Бабкіна і 5'nizzа в моєму плейлісті!
Вірші року: яка ж весна без Книжкового Арсеналу! незважаючи на дострокову сесію і повний аврал з навчанням, я потрапила на КА - 2016. це було 24 квітня - останній день фестивалю і прекрасна презентація "Антології української поезії" від Абабигаламаги. оті вірші, які лунали зі сцени у виконанні чудових письменників і запали в душу. Неймовірний Віктор Морозов, який запам'ятався виконанням поезій Олега Лишеги у супроводі гітари. І Кость Москалець, до якого я все-таки наважилася підійти після презентації і передати теплий привіт з Твіттеру. А ще якось тієї весни я спілкувалася з однією чарівною дівчинкою-художницею, яка порадила мені послухати "Армію Світла" - вірші Костя Москальця. пам'ятаю, то був вечір, я не знала за що хапатися (авральна дострокова сесія) і раптом вирішила послухати "Армію Світла", аудіозаписи якої зберегла напередодні. тоді і сльози покотилися самі по собі, і якось так защеміло на душі. Люблю таку поезію!

Львів. 3 квітня.
Серіал року: тут однозначно мої улюблені "Gilmore Girls", які майже після 10 років перерви випустили 4-ри нові серії. Хто б міг подумати? але я поки дивлюся ще 7-ий сезон і намагаюся розтянути цей прекрасний момент.
Їжа року: піца! ага, гавайська, папероні, чіз піца, флат бред, стаф краст і тааа, її було так багато що упс! десь взялися зайві кілограми, яких так тяжко зараз позбутися. ну, але сінамон ролс - то особлива любов, за яку можна і душу дияволу продати :)
Напій року: кола! ага, тут ще одне спершу захоплення тими крутими американськами автоматами, де кола ллється рікою, а потім тотальне розчарування, коли зайві кілограми дали про себе знати. ех...
Урок року: "To strive, to seek, to find and not to yield!"
Здивування року: пам'ятаю як наша китайська подружка розповідала про життя у Китаї. досі в шоці. виявляється, у Китаї заблоковані такі сайти, як FB, Twitter, YouTube і т.п.
Подорож року: США, але навіть тут не можу не згадати свою чудесну поїздку до Чернівців наприкінці січня і до Львова 3 квітня.
Бабкін ♥
Відчуття року: мої емоції цього року можна порівняти з американськими гірками. я ледве пережила напружений січень з тими хвилюваннями щодо весілля і моєю самостійною поїздкою до Чернівців, весна була рясно всіяна сльозами і тотальною втомою та безсиллям. я ледве дочекалася того моменту, коли спокійно сяду на літак. але навіть там я не могла заспокоїтися, адже попереду чекала невідомість. було страшно поза зоною комфорту, коліна тремтіли від пережитого, але водночас були рідкісні, але такі щасливі моменти, коли я відчувала підтримку своїх нових друзів. 
Знайомство року: я не в силі перерахувати всіх прекрасних людей цього року, але їх було так багато, що я частенько засинала, дякуючи Всесвіту за них. мені щастить на хороших людей! здається, це найкрутіше з усіх везінь у житті :)
Погода року: ох, те "прекрасне" відчуття, коли спека 93+ за Фаренгейтом, висока вологість і ти їдеш на велосипеді. за лічені хвилини стаєш вся мокра і одяг можна просто викручувати. але нічо, пережила!
Мови року: англійська, яку я тепер просто обожнюю з тими сленгами і всякими редукціями типу y'all. а ще була тайська, турецька, монгольська і купа непристойних слів, яких я нахапалася у процесі спілкування :))
Концерт року: як зараз пам'ятаю 18 березня, п'ятниця, дощ, ДК КПІ і хороша розмова, яка передувала прекрасному дійству. Концерт Бабкіна і тут всі слова зайві.
небо цього літа було красномовним
Маршрут року: коли літо знаходило свій логічний кінець, я сама замутила собі маршрут, за яким слідувала протягом 2-х тижнів. Ноксвіль-Нешвіль-Чікаго-Бостон-Філадельфія-Вашингтон-Нью-Йорк. Це були найскладніші 2 тижні цього року. Мене попереджали, що може бути небезпечно у Чікаго, Бостоні, Філадельфії, але якщо так подумати, то навіть і в моєму рідному Малині може бути небезпечно. і тоді що? нікуди не їхати, бо всюди страшно і тебе можуть вбити? ну уж нєт! і я поїхала. сама. з валізою, яка важила 26 кг. і наплічником, який заважив десь на 6 кг. Ех, то були найкрутіші 2 тижні, але все ж я втомилася від передозу емоцій. 
Поломка року: отут незле буде згадати про Настю, яка прожила 4 місяці в Америці і не має жодної нормальної фоточки на фотоапарат. а все чому? тому що я переможець по життю! та, у мене намок фотоапарат під дощем, він відмовлявся фокусуватися, а відповідно і фотографувати. але більше того, я загубила карту пам'яті з тими фотографіями, які принаймні у мене вже були з Америки на той час. карту пам'яті загубила у Чікаго! (привіт, Чікаго! певно, ми ще побачимося :)
і кожного вечора було таке небо
Розчарування року: я не можу це назвати таким тотальним розчаруванням, ні! просто WaT дала мені зрозуміти, що не так все і класно в тій Америці, як то виглядає в кіно, в інтернеті і т.д. Там також є купа безхатьків. Вони живуть просто на вулиці. А ще велика проблема з наркотиками. Майже кожен третій в США курить травку, ще якийсь там відсоток вживає щось серйозніше. Але ще більша проблема з тими фаст-фудами і масовим ожирінням. Якщо у великих містах люди ще якось намагаються дотримуватися здорового способу життя, то у маленьких містах ви рідко побачите людину нормальної комплекції. Звичайно, Америка - то країна комфорту, то країна супермаркетів, де вам не потрібно ходити, адже можна просто взяти самокеруючий візок і їздити між рядами. І навіщо ходити? То країна, де ти йдеш пішки вулицею маленького міста, а тобі сигналять автівки, бо пішоходів там вже давно не бачили. І навіть, коли йдеш до супермаркету, то ти йдеш в одному ряду з автівками, бо там просто відсутній тротуар. А ще НЙ, який просто тоне в тій купі сміття на тротуарах і неприємно вражає тими букетами ароматів в метро і десь поблизу Таймс Сквер. Ох, а метро з величезними пацюками викливає відразу. Фу-фу-фу!  
Таїландці надзвичайно привітні та відкриті :) 
Розуміння року: навіть малореальні речі реальні! і ще одне: неважливо хто ти і звідки ти, всі ми - люди єдиної планети!
Сон року: пам'ятаю один сон, коли ще в травні прилетіла в США і тільки почала працювати, мені раптом приснилося, що я раніше терміну приїхала додому. я плакала і все не могла зрозуміти, яка ж то помилка сталася, що я так рано повернулася додому, навіть не побачивши справжніх хмарочосів.
Питання року: а, може, ми варті більшого?
Фраза року: оце славнозвісне gotcha, яке розуміють лише мої дівулі.
Порада року: ловити кайф від кожної секунди свого життя.
Досягнення року: я прожила 4 місяці в іншій країні, без фізичної підтримки батьків. Я звикла у житті розраховувати лише на себе, тому рідко прошу в когось допомоги. Але завжди легше рухатися вперед, коли знаєш, що раптом щось - завжди є батьки, які допоможуть. Але ці 4 місяці дали мені зрозуміти, що інколи не завжди можна зі всім справитися, і у тих випадках, коли батьки десь дуже далеко, є друзі. Тому я щиро тішуся новим людям, з якими я вчилася просити допомоги, з якими ми переживали і щасливі, і сумні моменти.
останнє і дуже сумне селфі в JFK з виделкою
І та, я стала менше тримати все в собі. Наші нічні розмови за чаєм якось сприяли тим душевним розмовам, за якими я зараз страшенно сумую. Бо коли є з ким поговорити, раптом розумієш, що щоденник уже ні до чого.
Подія року: без сумніву, це WaT, але ще цього року був КА і мій перший Форум Видавців ♥
Подарунок року: гарнезний підсвічник з пташкою, який допомагає мені медитувати довгими вечорами.
Покупка року: дзеркальний фотоапарат, про який я вже давно мріяла і вансіки ♥
Хештег року: #usatrip #travelling 
Міста року: Pigeon Forge, Gatlinburg, Chicago, Boston, Philadelphia, Washington, New York.
Уміння року: керувати атракціонами, орієнтуватися в невідомих містах, піднімати 26-ти кілограмову валізу, їздити на велосипеді під час зливи.
Неуміння року: американські гірки! після кожної проюзаної гірки, у мене просто починалася істерика: серце несамовито калатало, а з очей просто самі по собі котилися сльози. чомусь не злюбила я гірки з тими мертвими петлями.
Місяць року: червень-липень-серпень - три місяці, які злилися в один прекрасний період.
День року: 24 серпня - коли ми всією копмашкою пішли в Dollywood, а потім ще 3 години просиділи в Golden Corral.
Сайт року: як не дивно, але Фейсбук, який дозволяє мені підтримувати зв'язок з новими друзями з різних куточків світу.
Запах року: їх було багато. запах дощу, який падав на розпечений асфальт, запах випарів бензину, запах піцерії, від якого кожного вечора хотілося якнайшвидше відмитися, запах Kettle Corn біля зупинки траліка...
Відкриття року: люди. одне з найпрекрасніших везінь у житті - це зустрічати правильних людей, які з'являються в певний період твого життя і допомагають подивитися на речі з інших ракурсів. 
люди мого літа ♥♥♥

Місце року: наша 314 кімнатка, стіни якої тримають у секреті всі таємниці, плітки та розмови.
Хоббі року: певно, усміхатися незнайомим людям на вулицях міста. ну, а як можна не усміхатися у відповідь привітним незнайомцям, які бажають гарного дня?

Людина року: поки пальці вистукували по ноутбуку, друкуючи цей допис, я натрапила на одне цікаве опитування. А що обрали б ви? не задумуючись, обрала б свободу, бо лише в ній можна дихати на повні груди, здійснювати свої мрії і закохуватися у життя з кожним днем. рука зупинилася, а перед очима постала картинка з життя, коли ти така свободолюбива і впевнена у собі ввечері сидиш на причалі у Бостоні, спостерігаєш за літаками, які злітають і сідають в аеропорту Логана. кожен той літак був заповнений людьми, яких в аеропорту проводжали або зустрічали рідні, друзі. люди їздять з міста в місто, літають з країни в країну заради того, аби побачитися з близькими, розділити з ними щастя і просто потеревенити за чашкою чаю. якісь дії у своєму житті ми робимо заради людей, які надихають нас, вірять у нас, щиро радіють нашим перемогам і переживають з нами кожну невдачу. але обираючи свободу, ми водночас беремо на себе тяжкий тягар відповідальності за себе. бо, чесно кажучи, поїхати дахом дуже легко, коли ти наодинці зі своїми думками та переживаннями. інколи свобода може бути страшною та ненависною, бо з кожним її ковтком раптом з'являється бажання бути потрібною хоча б комусь.


якщо придивитися, то можна побачити літак, який піднімається в небо над Бостоном

Я не скажу, що 2016-ий рік був легким. Купа здійснених мрій, нових знайомств, незнайомих міст - круто! але водночас то такий психологічний надрив був, що інколи просто хотілося прокрутити час і втекти від внутрішніх гризот. Втекти не вдалося. Хіба лише притлумити весь той біль новими, яскравими враженнями. 
У якийсь момент я зламалася. Я стала менше довіряти людям, менше вірити словам, якими хтось байдуже розкидається і менше бачити прекрасностей у світі. Бляха, як же складно у тому жорстокому дорослому світі продовжувати помічати і карбувати щасливі намистинки. І та, я почала більше лихословити і, на диво, тішуся з того, бо то єдина маленька можливість виплескувати негативні емоції, а не тримати їх в собі і продовжувати себе роз'їдати зсередини.

P.S. Цей допис я писала кілька днів, тому початок і кінець дещо відрізняються за настроєм. 

середа, 21 грудня 2016 р.

у пошуках натхнення

Студентство подарувало мені прекрасну можливість відвідувати гарні заходи, про які я читала в стрічці новин ще у шкільні часи. За натхненням я часто їжджу до Києва, відвідую концерти улюблених гуртів, літературні читання молодих поетів та лекції класних спікерів. Тут варто зазначити, що всі ці круті івенти якимось дивним чином співпадають з моїми щомісячними, а то й двотижневими візитами до ортодонта (респект брекетам ;), який, на моє щастя, працює у Києві. Отак я і підлаштовую гарненько поїздку до Києва лише під прикриттям візиту до лікаря, який дає мені довідку, у якій вказано, що я з поважної причини прогуляла універ (ага, ще та прогульщіца). Проте, навчаючись в Житомирі, я завжди слідкую за місцевими новинами. Люди, які асоціюють це місто лише з житомирськими шкарпетками та морозивом "Рудь", певно, здивуються, коли почують, що тут ще існує культурне життя. Приємно усвідомлювати, що навіть в Житомирі є та молодь, яка не просто готова розвивати своє місто, а робить це вже зараз. 

Вже восени 2014-го року я вперше відвідала "Кавоманію", у якій тоді відбувався благодійний захід від Артерапії, що на меті мав зібрати кошти для лікуваня однієї дівчинки. Того вечора я вперше познайомилася з поезією молодих житомирських поетів. "О, в Житомирі живуть поети!"- здивуєтеся ви. Ага, вони виживають в житомирських маршрутках, носять житомирські шкарпетки і та, творять житомирську поезію. Дякуючи 21-му сторіччю і сусіду з другого поверху, який барижив нам Інтернет, я мала прекрасну можливість слідкувати за новинами благодійної організації "Артерапія". Пізніше я ще відвідала "Вірші під червоною лампою" у кафе "Бібліотека", де познайомилася з творчістю невідомих для мене житомирських поетів і дізналася, що у цьому славному місті навіть функціонують літературні угрупування. Он як! Завдяки Артерапії, житомиряни познайомилися з творчістю Жадана, Іздрика, Бабкіної, Любки та ін. письменників, яких мені пощастило чути ще раніше на Книжкових Арсеналах щовесни у Києві. Добре, що в мене є можливість під підкриттям їздити до Києва і слухати Лазуткіна на КА чи бачити Ірванця у "Купідоні", але мої подруги, яких я тоді запросила на Жадана, були вражені. Дехто навіть і не чув про такого письменника і тим більше, не був знайомий з його творами. 


Гірше ось такого повільного проникнення культури в Житомирі, є, певно, формування неякісних культурних канонів. Адже багато житомирян задовольняється концертами якихось суперзвьозд, які приїжджають зі столиці і збирають аншлаги. Частина з радістю відвідує вистави місцевого театру, які можна охарактеризувати єдиним словом - "шароварщина". Як же важливо формувати у людей правильний культурний смак та вчасно надавати інформацію про якісні події, які в майбутньому закладуть підвалини для розвитку справжньої культури. 
Ще одна проблема, з якою стикаються мої знайомі: як зрозуміти, що даний культурний захід представить мистецтво якісного зразка? Особисто я, збираючись на захід, точно знаю, що він мені сподобається, адже інакше я просто не йду. У даному випадку я керуюся своїм жіночим інстинктом (хе-хе:) - відвідую літературні читання лише поетів. Якось так склалося, що перевагу надаю чоловічій поезії, бо жіноча завжди відгукнеться якимось знайомим голосом власної душі. Така ж справа й з улюбленими музикантами. 

А, власне, про що я? Справа в тому, що в четвер 8-го грудня я відвідала літературну зустріч місцевих поетів. Давненько я вже не чула в Житомирі такої добротної поезії і не зустрічала людей, чиї смаки співпадають з моїми. Ще кілька років тому без пам'яті вивчила три поезії Лазуткіна з його славнозвісної збірки "Добрі пісні про поганих дівчат", а модератор тої зустрічі, ніби з голови моєї видер ті рядки улюблених віршів. 
Люблю, коли Житомир ось такий містичний і невідомий для мене, для дівчинки, родом з маленького містечка, привідкриває завісу свого культурного життя, яке, як ви вже могли переконатися, таки існує! І хоча це лише частина заходів, про які я згадала у своєму дописі, але навіть вони вселяють надію, що це місто колись прославиться щорічним літнім мистецьким фестивалем від Артерапії і гарними подіями, які будуть наповнені такою світлою атмосферою, що у мене зникне потреба так часто їздити до Києва за натхненням. 

понеділок, 19 грудня 2016 р.

ніачьом

Минулого тижня сиділа у своїй квартирці на 5-му поверсі житомирської багатоповерхівки і готувалася до екзамену блукала просторами інтернету і натрапила на цікавезний блог однієї дівчинки. Не спала, не їла, а все читала її пости. Таки прочитала і мушу визнати, що блог до біса цікавий, особливо стиль написання. Власне, тоді я й згадала про своє дітище, яке переживає вже не першу у своєму житті перерву. Не те, щоб я так закинула свій бложик - ні! Але хочеться вселити у нього якийсь живий дух, щоб він був якимсь шолі актуальним на сьогоднішній день. І тоді я задумалася, а, може, шось запостити. "Ну ок", - сказала я собі. Але потім задумалася ще раз (так, я інколи можу багато думати) і не могла все зрозуміти, яка тема на даний момент так розриває мене зсередини, що просто таки мусить вилитися у допис на блозі. Так от, поки ще маю таку прекрасну можливість ясно мислити, і поки мій копчик обмежує можливості пересування, я шось собі нотую у своєму супер кльовому блокнотику, який веду у стилі Bullet Journal. Хоча вчора трапилася ще одна подія, яка підкинула мені кілька гарних ідей і вселила якусь мінімальну віру в те, що я ше можу якось доносити свою думку, складаючи слова докупи. Але про цю подію я розповім пізніше, коли все задумане, як то кажуть, здійсниться вже у новому році. Інколи здається, що життя і складається з таких банальних дрібниць.
До речі, сесія цього семестру складалася, на диво, легко. Ага, той чудернацький життєвий закон "менше паришся - краще виходить" таки працює. Перевірено на собі. Чесно кажучи, лише одні слова "універ" і "сесія" викливають у мене блювотний рефлекс, і сподіваюся, я ще колись напишу такий великий допис про своє навчання в універі зі своїми думками  і користь з того всього. Хоча, знаєте, думка про те, що вже через якихось півтора роки я буду дипломованим бакалавриком вселяє і радість, і тривогу. Бо на відміну від того періоду 11-го класу, коли я чітко уявляла ким хочу бути, зараз я страшенно розгублена. Я не знаю чого хочу і чим мені подобається займатися найбільше. По суті, я завжди роблю те, що мені приносить бодай якусь радість і завжди кидаю те, що мене пригнічує і змушує відчувати себе не в своїй тарілці. Але цих захоплень так багато, що я не знаю як серед них обрати най-най-най. Нещодавно читала одну статтю, що це типу нормально після універу не розуміти чого ти хочеш, але, може, все б так і було, якби я не чула щодня збоку порад/планів рідних щодо мого майбутнього. Ех, добре було б, якби Святий Миколай приносив не цукерки з подарунками, а чітко визначену мету і ціль для продуктивного життя. Можливо, тоді було б менше нещасливих і набурмосених людей, які рідко усміхаються, а від їхнього "гарного дня" хочеться повіситися, якщо чесно. 
Власне, не намагайтеся знайти якийсь сенс у цьму дописі. Він тут відсутній. Можна списати все на передноворічну хандру або на банальне нєчеводєлать в етот дєнь празднічний.
Все якось там буде. Не обіцяю, шо буде кльово і безтурботно, як колись. Я вже інша, і життя таке невблаганно жорстоке. 
вот!

П.С. тут особливо не вистачало фоточки з кицею, тому муууррр ;)

субота, 12 листопада 2016 р.

флешбек

А знаєте цей терпкий дух свободи, коли ти наодинці зі світом, який з кожним днем все більше відкривається перед тобою? Коли тримаєш квиток на літак, ночуєш на вокзалі і точно не знаєш, що чекатиме на тебе завтра. Кажуть, щоб почати мандрувати, варто лише покинути свою зону комфорту. Проте, ніхто не попереджає, що після тривалих мандрів, повернувшись в ту саму зону комфорту, ти почнеш по-іншому дивитися на речі, які тебе оточують. І чомусь велике зручне ліжко вже здається безглуздим, коли спати можна і на підлозі, і в аеропорту, міцно обійнявши валізу. Фотографії й картини на стінах раптом втрачають свою цінність, коли ти закриваєш очі і повертаєшся в мандри, пригадуючи маршрути і міста, якими ти блукав щодня, намотуючи кілометри. І люди навколо здаються вже трохи чужими, адже їх не було поруч в ті особливі моменти радості та страху, коли нові міста кидали тобі виклик на перевірку  твоєї мужності та внутрішньої сили. 
Хибне уявлення, що мандри - це легко. Особливо наодинці, коли немає нікого, кому ти можеш довіритися, попросити про допомогу чи просто погомоніти про життя, сидячи на набережній Бостона і спостерігаючи за літаками в небі. Щаслива і водночас самотня я гуляла з малознайомими каучами, тішилася таким рідкісним у великих містах посмішкам незнайомців і несподіваній троянді від дядечка в фотосервісі Чикаго, де я була така засмучена щодо фотоапарата, який зламався так невчасно. Тоді, коли попереду було ще два тижні мандрів такою прекрасною Америкою. 
- Take it! - дядечко-продавець протягує мені троянду. 
- Are you sure? - здивовано дивлюсь на нього я. 
- Yes, I'm sure. Just take it! - каже він мені знову. 
І я, вагаючись, взяла троянду, з якою проїхала всі 5 міст, які були у моєму маршруті, яка мандрувала зі мною у боковій кишені мого наплічника, яка всихала під спекотним сонцем Бостона і мокнула під ранковим дощем Філадельфії. Знаєте, серед тих всіх квітів, які я коли-небудь отримувала в подарунок, ця маленька трояндочка є найціннішою, адже вона змусила мене усміхнутися того хмарного дня у Чикаго, коли так хотілося плакати. 
А зараз, сидячи у своїй маленькій зоні комфорту, відчуваю гостру нестачу пригод і мандрів. Хочеться знову до нестерпної втоми в ногах блукати містами, знайомитися з цікавими людьми і в моменти особливого смутку знаходити причини усміхатися. 

субота, 17 вересня 2016 р.

літо, яке збагатило мене новим досвідом

Коли сидиш у своїй кімнатці на 5-му поверсі житомирської багатоповерхівки, то всі ті спогади про Америку здаються химерними і такими непевними. І лише, відкривши вдесяте за вечір папку з фотографіями, розумієш, що то був не сон. Як не крути, але я завжди сумуватиму за тим маленьким містечком Піджен-Фордж, яке простягається біля Туманних гір Америки в штаті Теннессі. І ви запитаєте, що то за штат такий? Та, то не пафосна Кароліна, Вірджинія чи Вашингтонщина, то такий штат на південному сході США, де люди ходять в ковбойських черевиках і капелюхах під час нестерпної літньої спеки, слухають кантрі і безглуздо жартують про ведмедів, які живуть у тутешніх горах. 

А все розпочалося в травні, коли я видихнула з полегшенням, закривши дострокову сесію, і в той же момент почала мізкувати і накручувати себе щодо майбутніх пригод. Перший політ на літаку, дві пересадки, 40 хвилин їзди до Піджена і раптом я опинилася не те що в іншій країні, а навіть в іншій півкулі. Пам'ятаю свій перший вечір в Піджені, коли на всіх дивилася такими зляканами очима і все думала, як мені знайти тут найближчий магазин. А потім мене кинула дівчина, з якою ми планували жити разом і все, чого я хотіла того вечора, засинаючи у великому американському ліжку, - це раптом опинитися вдома. Світ тоді здавався таким страшним і оманливим, що хотілося заховатися під батьківським крилом, де завжди було тепло та затишно. 

А от мій другий день в Америці уже ряснів маленькими особистими досягненнями: 

  • я переборола отой страх говоріння англійською, тому що я вже не мала вибору якою ж мовою мені говорити; 
  • я сама знайшла-розпитала-дісталася Волмарту, де можна знайти практично все; 
  • і я переїхала до двох дівчат, які стали одними з найголовніших героїнь мого літа 2016-го. 

Здавалося, життя потроху налагоджувалося. Хоча попереду були перші дні в Наскарі (NASCAR SPEEDPARK), до біса незручне взуття, дурна форма і нерозуміння що і де треба робити. Було складно звикнути до постійної спеки і підвищеної вологості вдень, до 30-ти хвилинних обідів у чітко встановлений час і до 7-ми годинних ранкових змін. Але я трималася і вірила, що щось таки в тому періоді має бути прекрасним. 
Дивно, але я навіть не помітила, як літо змінило весну, як в Наскарі стало більш людно і нестерпно опівдні, як у мене з'явилась друга робота в піцерії. Сісі's стала тим рятівним острівцем від спеки, але навіть там я втомлювалася так, що після вечірньої зміни сил вистачало лише на те, щоб доповзти до ліжка і впасти. Саме цього літа я стикнулася з тим, що зранку, коли прокидалася, у мене нестерпно гуділи ноги, і поки я їх не розходжувала, ходити було просто нестерпно боляче. Навіть зараз я то виписую і згадую всю ту муку, коли типу "американська мрія" в реалі виявилась кардинально іншою, ніж уявлялося. Були моменти, коли просто опускалися руки від втоми, коли голова відключалась від недосипу, коли сил не було відписувати батькам, що зі мною все добре, але десь в ті моменти я почала помічати прекрасність цього літа. 
Ми жили в мотельчику з інтернаціональними студентами, які вечорами розповідали про свої країни і традиційну їжу, за якою всі сумували. А ще були хлопці з України, які жили на 2-му поверсі, і які, познайомившись з нами, потім частенько заходили на чай, але ті "чаї" завжди розтягувалися до 2-ої години ночі. От воно, справжнє студентське життя, в якому я досі не крутилася і не шарила всіх тєм, але, як виявилось, тема релігії одна з тих, на яку можна дискутувати не один вечір. 
Люблю це літо навіть за спільні поїздки на тих чортових велосипедах, з яких, певно, кожен падав після зіткнення з машинами. І як би то не було страшно бачити своїх друзів під колесами американських автівок, але ті моменти робили нас ще більш дружнішими. Ми ділилися проблемами, заспокоювали і запевняли один одного, що все неодмінно буде добре. Знаєте, тоді я й зрозуміла, що таке справжня підтримка і віра в когось, хто на грані зриву. У ті моменти навіть проста усмішка чи тепла нічна розмова дарували більше сил, ніж повноцінний сон. Хоча часу на сон, власне, й не було, то надихалися тим, що мали. Кожного такого вечора я засинала зі спокоєм на душі і вдячністю Всесвіту за тих прекрасних людей у своєму житті.
А потім настав момент, коли я усвідомила, що робота дарує якусь дивну радість, тому що в Наскарі завжди можна було когось зустріти з американців, перекинутися кількома словами і взнати якісь нові чутки. То був той момент, коли Наскар став сім'єю, коли вже проглядалися виразні знаки уваги і коли слідкуєш за чиїмось розкладом, аби зустрітися на 30-ти хвилинці і просто приємно поговорити про всьо на світі, або полахати з тих безглуздих американських жартів, або навіть послухати пісень Френка Сінатри у прекрасному виконанні Х'юстона, який ще при тому так пильно дивиться тобі в очі. Тоді я й почала ловити кайф від роботи, адже кожного вечора ми збиралися з дівчатами і обговорювали всі чутки з наших двох робіт. А зараз навіть мурахи по шкірі, коли розумію, що більше не буде таких вечорів, більше не буде тих співів Бумбокса дорогою від зупинки траліка до мотелю. Більше не буде того відчуття безпеки, яке огортало нас навіть вночі, коли втомлені пленталися додому, на диво, гарно освітленими вуличками. Більше не буде тих симпатичних узбеків, які допомагають нести тяжкі пакети з Волмарта. Більше не буде тих нічних поїздок у переповненому студентами траліку, де всі розмовляли своїми рідними мовами і від того зчинявся такий балаган, ніби ти на якомусь базарі. 
Ці чотири місяці в Америці навчили мене не тільки витримки і сили духу. Вони навчили мене помічати і видирати прекрасні моменти з похмурих днів, коли, здавалося, світ розвалювався. Отак прекрасність просочувалась крізь шпаринки нашого тяжкого життя - мати б розум аби всьо то карбувати. І я тішуся, що це літо було саме таким.

P.S. Обіцяю, що мої інші дописи про Америку будуть позитивнішими :)

понеділок, 9 травня 2016 р.

Work&Travel


Виникла потреба занотовувати кожен свій крок у просуванні до мрії. Цей пост присвячений моїй підготовці до участі у програмі Work and Travel. Якщо хтось досі не знає про цю програму, то вам спершу сюди
Власне, я ніколи не мріяла потрапити в США. Так, мене захоплюють всі ці голлівудські фільми про ідеальне життя за океаном, у містах, де хмарочоси розчісують хмари і де замість повітря люди дихають сукупністю вихлопних газів та відходів. Але єдиною моєю країною мрії була і є Ірландія. І хай там що, але колись я таки здійсню цю мрію і відвідаю місто Нобелівських лауреатів, Дублін. 
Сама ідея участі у W&T першопочатково виникла у моїх батьків. Якось так сталось, що минулого року багацько знайомих приймали участь у цій програмі і батьки, натхненні розповідями про заокеанську країну, в один момент запропонували мені прийняти участь. Ми поговорили, помріяли, посміялися і розійшлися на тому, але після того я загорілася цією ідеєю і в один момент вже серйозно запитала батьків про мою участь у програмі. Слава Богу, можливість була і вони погодилися, насправді не вірячи у реальність цього плану. Ось так внаслідок довгих розмов та порад ми з татом опинилися перед дверима київської компанії Study.ua. Цю компанію обрали через велику кількість позитивних відгуків і популярність її на ринку освітніх послуг. Тут мушу відмітити, що цей пост не пишу в рамках реклами даної компанії. 

29 липня 2015 року я зареєструвалася для участі у програмі W&T. Я заповнила анкету і пройшла співбесіду англійською мовою. Нам з татом дали зрозуміти, що потрібно чекати дзвінка або емейла від представника компанії, який розповість нам про подальші дії. Ось так з просвітленими посмішками на обличчі ми й покинули стіни компанії.
Літо закрутило мене у своїй шаленій круговерті подій. Початок осені, навчання, новий стрес та потрясіння і я взагалі забула про дзвінок з компанії. Зі мною ніхто не зв'язувався. 
23 жовтня 2015 року ми з татом знову опинилися перед дверима вище згаданої компанії. Пояснивши, причину нашого чергового візиту, нам відповіли, що я взагалі не реєструвалась на дану програму. Виявляється, учасник вважається зареєстрованим тоді, коли сплатить реєстраційний внесок. Нас обурило, що нам ніхто цього не повідомив при першій зустрічі, але що поробиш, мусила реєструватися вдруге. 

Проте, такі дії представника компанії можна пояснити їхньою зацікавленістю в отриманні більшої суми за участь у програмі. Адже всім відомо, що коли реєструєшся в липні, то вартість програми нижча, ніж у жовтні.

Ну, та власне, змирившись з тою думкою, що нас кинули, я перейшла до наступного етапу - підбору вакансії. Найбільше, що дратувало це список з великою кількістю вакансій Lifeguard, серед яких була жменька таких собі вакансій Housekeeping. І ти сидиш і думаєш чи погоджуватись на цю вакансію, чи можливо через кілька тижнів з'явиться щось краще. Цей період на той момент здавався найгіршим. Ота невизначеність з вакансією дратувала як мене, так і мого агента, яка все не могла зрозуміти чим мені не підходить вакансія з 32 робочими годинами (щоб щось заробити потрібно обирати вакансію як мінімум з 38 робочими годинами). 
Потім був цікавий момент, коли я спонтанно обрала одну вакансію тільки тому, що одна моя знайома працювала там само минулого літа. Розпитавши детально про умови праці у цієї ж знойомої і порадившись з батьками, я вирішила відмовитись від даної вакансії (письмового підтвердженя на той момент я ще не відправила). Знали б ви чого мені то коштувало? Я протягом тижня ходила вся знервована, телефонувала до свого агента, відхиляла вакансію, підкріплюючи своє рішення аргументами, які вона успішно спростовувала. 
"Вакансія без житла - Та це ж прекрасно!" 
"Робочий тиждень складається з 32 годин - А більше годин і бути не може!"

Такі та інші цікаві спростування лунали у слухавці, яку мені на той момент хотілося просто розтрощити. На щастя, після тижневого обміну "приємностями" я таки досягла свого - мене зняли з вакансії. 
Потім мені надіслали новий список вакансій і я відразу вхопилася за Ride&Track Attendant, NASCAR Speedpark Sevierville TN. 40 робочих годин і прекрасне місце розташування мене підкупили. Відразу ж після вибору вакансій мені кинули 3 документи, які я повинна була заповнити, підписати, відсканувати і відправити. В одному з тих документів повинен був підписатись хтось з моїх батьків. Документи були англійською мовою, тому процес ознайомлення з ними вимагав часу, якого у мене тоді не було (то був якраз стресовий період модульних і семестрових контрольних). До речі, документи мені кинули о 19:30 і вимагали надіслати їх вже до 11:00 наступного ранку. Та в мене не те, що часу не було їх прочитати, а й не було де роздрукувати. Цю справу я відклала до вихідних, щоб ретельно з батьками опрацювати дану інформацію. Звичайно, мені телефонували, казали, що я злечу з вакансії, якщо негайно не надішлю підписані документи, але як бачите, не злетіла :)
15 грудня 2015 року я пройшла інтерв'ю з роботодавцем. Інтерв'ю проходило по скайпу, що дуже зручно, адже не потрібно їхати до Києва. Попри стрес і невеличке хвилювання, інтерв'ю минуло легко та невимушено.
29 грудня 2015 року я отримала коротеньке смс, яке сповістило мене про те, що я таки пройшла на вакансію.



12 січня 2016 року я отримала пакет документів, який містив Job offer, Housing form, Rental Agreement. Оскільки ця вакансія передбачає житло, то я повинна дотримуватися всіх правил, які встановлює орендодавець. Саме житло, на мою думку, і є мінусом цієї вакансії, тому що я не маю права його змінювати і мушу там жити. А жити буду в кімнаті якогось придорожнього мотелю, де нема кухні. Побачимо, що воно буде.
27 січня 2016 року мені на пошту прийшов лист про деталі зустрічі щодо підготовки до співбесіди в посольстві. Лист містив чіткий список документів, які я повинна взяти з собою і flight form, яку я мусила заповнити до зустрічі. Також до 5 лютого 2016 року я повинна була заповнити форму DS-160 на сайті посольства США. Купа питань щодо моїх намірів в Америці трішки змучили. Цікаво, чи хтось взагалі дає позитивну відповідь на такі питання як участь в терористичних організаціях, розповсюдження наркотиків чи намір займатися проституцією в США :)
10 лютого 2016 року у готелі "Либідь" в Києві нас зібрали, щоб детально розповісти про особливості проходження співбесіди у посольстві. Купа важливої інформації, від документів до свого зовнішнього вигляду. Також я заповнила деякі документи.
18 лютого 2016 року мені на пошту прийшло два повідомлення. Перше містило оновлений документ від спонсора про проживання. Типу виходячи із заповненості кімнат, мене можуть заселити в один із згадуваних мотелів. Ну, то власне не дуже тішило, адже той другий має вкрай погані відгуки на trip adviser. Друге повідомлення мало деталі щодо оплати візового ваучера, який треба було оплатити негайно наступного дня. 
23 лютого 2016 року я отримала лист підтвердження моєї співбесіди в посольстві. Відразу ж було зазначено дату проходження співбесіди - 14 березня. Відтоді й почалося хвилювання. У голову почали лізти дурні думки типу "а що якщо нічо не вийде" і т.п. Тут головне прийняти два варіанти розгортання подій і надіятися на краще.

14 березня 2016 року я вже мала співбесіду в посольстві. Крутий досвід, чесно кажучи. І ті емоції, коли консул протягує тобі блакитний папірець, не зрівняються ні з чим. Хоча викид енергії того понеділка був таким, що я ледве того робочого тижня дотягнула до вихідних. Можливо, зроблю окремий допис про посольство, якщо то когось цікавить.
Того ж таки 14 березня я купила свої попередньо заброньовані квитки. Мені розповіли куди я лечу, послугами яких авіаліній користуюся і де матиму пересадки. Чесно кажучи, то такий дивний момент, коли ти тримаєш в руках квитки в США, але досі не можеш повірити, що це все відбувається з тобою у реальному житті. Власне, відтоді почався той напружений момент складання сесії достроково. Адже літак у мене був на 11 травня.
23 квітня 2016 року мала передполітню орієнтацію, де коротко розповіли що потрібно буде зробити, прилетівши до Америки. 
6 травня 2016 року я нарешті закрила сесію. Три тижні нервової біганини, безсонних ночей і винесення мізків. Жодних сил, щоб тішитися.
І маю лише 4 дні на пакування речей, наведення якогось порядку в голові та душі. Власне, таким був цей період підготовки до найкрутішого літа в моєму житті! Віш мі гуд лак ;)

субота, 30 квітня 2016 р.

Історія про трьох привидів ін'язу, або спонтанна поїздка до Львова :)

Мій Львів - то, в першу чергу, люди. Люди, яких я люблю і на зустріч з якими завжди чекаю з нетерпінням. Мій Львів - це ранки о 5 годині і дорога з вокзалу до центру, під час якої обов'язково зустрінеш якихось місцевих, які після бурхливої ночі ще не дісталися дому. Мій Львів - це уривки чужих історій, які я крадькома підслуховую на площах, вулицях та в кав'ярнях. А ще Львів - то місто найтепліших і найміцніших обіймів. І коли мої ніжки тільки ступають на львівську бруківку, я починаю несамовито усміхатися, не в силах приховати своєї радості. А та усмішка не сходить з обличчя рівно доти, доки не доводиться покидати це місто знову. 
Потяги...кого там тільки не зустрінеш! Як казала Даша, у потягах завжди є якась шумна компанія, яка всім заважає спати. Цього разу ми й були такою компанією. Такі дорослі, з мріями і цілями на майбутнє ми сміялися і щиро вірили у прекрасність Всесвіту. Ті вечори у потягах якісь по-особливому солодкі та вирізняються своєю безтурботністю. Ефемерний час, коли ні про що не думаєш, а лише спостерігаєш за людьми навколо.
То до чого тут привиди? - спитаєте ви. Розповідаю! Коли в Коростені до нас підсів юнак, його проводжав друг, який навчається з нами на ін'язі. І той друг був найреальнішим привидом зі всіх реальних. Насправді дивні відчуття, коли ти їдеш з Житомира, а потім за 100 км. від нього, зустрічаєш людей, на яких постійно наштовхуєшся на ін'язі. 
А потім був ранок, усмішка до вух, дорога до площі Ринок, неадекватні львівські привиди, які ледве трималися на ногах і затишна кав'ярня "Щось цікаве". Другий привид ін'язу зустрівся нам тоді, коли ми власне й шукали цю кав'ярню. Поруч блукала закохана пара. І дівчина нагадувала нашу викладачку з зарубіжної ще з 1-го курсу, яка вже покинула наш ін'яз. І от, будучи точно впевненими, що то наша викладачка, ми згадували як же її звати, адже діло то було давнє, а викладачі з зарубіжної змінюються кожного семестру. Ми свято вірили у то доти, доки та пара не зайшла за нами до кав'ярні. І лише там при нормальному освітленні ми розгледіли тих двох закоханих, які насправді не були нам знайомими. 
Ох, у "Щось цікаве" ходіть за натхненням та гарною музикою. Молодий хлопчина прийняв замовлення і відразу ж налаштував програвач вінілових платівок. У той момент кав'ярню заполонив солодкий голос Енгельберта Гампердінка. То був час десь між 6-ою і 7-ою годиною ранку. Львів все ще був поглинутий сутінками, ми вперто боролися з дрімотою, а в кав'ярні панувала тепла атмосфера, яку доповнювала та закохана пара навпроти. Вони так солодко спали один на одному, що без тихої усмішки неможливо було на них дивитися. А кав'ярня "Щось цікаве" відразу підкорила наше серце, адже ми не лише випили смачнющої кави, а й просиділи добрих дві години, дрімаючи на їхньому диванчику. А попереду був довгий та насичений день, у якому була справжня душевність, теплі зустрічі, міцні обійми і купа радості.
О 8-ій годині ранку ми нарешті покинули затишну кав'ярню і пошкандибали на вулицю Мечникова. Якщо не знаєте куди піти одного весняного ранку у Львові, йдіть на Личаківське кладовище. Ми були першими відвідувачами того дня. Не повірите, але атмосфера на кладовищі чарівна: безлюдні доріжки, дзвінкоголосий спів пташок і прудконогі білочки. Ми блукали кладовищем, вдихали свіже весняне повітря, мружилися від яскравих променів сонця і шукали свій дзен. 

Дорогою до площі Ринок у голові раптом виникла ідея влаштувати "Вільні обійми". Чи то весняна погода задурманила свідомість, чи то Львів своєю енергетикою так надихнув - невідомо! Єдине знаю точно, то було одне з найкрутіших спонтанних рішень того дня. Нашвидкуруч зроблені таблички і ми вже стоїмо біля Ратуші. 7 хвилин очікування, сумнівів, здивованих поглядів і запитань на кшталт "а що таке "хюґз"?" :) а потім раптом до нас підходять поляки. Усміхнені і такі світлі хлопець з дівчиною обійняли нас і запитали про причину наших "Вільних обіймів". Отак після перших обіймів, серце починає несамовито калатати, усмішка просто розтягується до вух, а в душі зароджується щось таке схоже на любов до тих людей і світу навколо. А потім були інші пари, які підходили обійматися. Підійшов один хлопець і спершу розпитував коли ми приїхали до Львова і де ми вже були. Не знаю що він подумав, коли дізнався, що ми вже зранку гуляли кладовищем, а тепер от шукаємо обіймів на площі Ринок, але потім таки обійняв нас. Дуже усміхнула мама з сином, яка кілька разів проходила повз, а потім таки підійшла й обійняла. Ну, і хлопці аніматори, які ше від трамвайної колії летіли на нас і ледве не збили з ніг, обіймаючи. А скільки було тих людей, які спостерігали за нами крізь вікна трамваїв і, як виявилося пізніше, той юнак з потяга саме й помітив нас тоді, сидячи у трамваї. Ех, у такі моменти розумієш, що мрії здійснювати надзвичайно легко. Головне, мати крихту відваги і гарну людину поруч, яка з радістю розділить те щастя! Дякую тобі, Даша (знаю, що ти то прочитаєш ;)
То була лише 12 - та година, а відчуття, ніби вже добра половина дня минула, все не покидало нас. Потім ми направилися на конференцію, заради якої, власне, і приїхали до Львова. Проте вся та втома безсонних ночей і ейфорія від обіймів так накрили мене, що я тільки вперто боролася з дрімотою. А далі були зустрічі, одне маленьке розвіртуалення, тисячі нових кроків і кілька пройдених кілометрів. Коли ми майже не відчували ніг, знову зайшли до кав'ярні "Щось цікаве", де говорили і говорили. І та розмова була якоюсь такою легкою і справжньою, що я постійно ловила себе на думці про прекрасну влаштованість Всесвіту і вдалу спонтанність моїх рішень. Кілька років я була свято переконана, що мандри наодинці - то найкращий варіант і, здійснивши кілька таких поїздок, я лише підкріпила свою позицію. А тут раптом в життя вривається спонтанність і ти їдеш до Львова, за яким постійно сумуєш, з людиною, яку майже не знаєш. Як виявилось, мандрувати з тим, хто завжди готовий розділити з тобою кожен момент подорожі, не менш приємно, ніж наодинці всотувати настрої нового міста. Черговий плюсик цієї подорожі полягає в тому, що коли я комусь її переповідаю, завжди вживаю займенник "ми" замість такого звичного "я". Інший займенник і вже нові відчуття якоїсь приналежності до соціуму і відкидання того тавра відлюдника.
Запитаєте, а де ж, власне, третій привид ін'язу? - Останній привид ін'язу помітила Даша в маршрутці на Житомир. Одна жіночка в освітленні привокзальних ліхтарів, які проникали до салону автобуса, ну, дуже вже нагадувала нашого бібліотекаря з ін'язу. Чого тільки не здатні побачити наші дівочі очі, які вже  другу ніч не бачили солодких повноцінних снів, а живилися картинкою пейзажів за вікном потяга і чарівною архітектурою Львова :)
Вкотре дякую Всесвіту за тих прекрасних людей, з якими він знайомить мене щодня!)

P.S. І кличте мене до Львова! Або просто у мандри. Хтозна, а раптом якась світла ідея знову залетить до моєї голівки, і ваша подорож вже міцно закарбується у пам'яті, асоціюючись зі мною :)

P.S.S. А під катом чарівний Енгельберт Гампердінк!