
От чомусь в дитинстві завжди здавалося, що всі письменники живуть десь далеко, на іншій планеті. На тій, куди можуть потрапити лише обрані. У дитинстві читала Нестайка і уявляла, що такий високий, сивоволосий дядечко постійно спостерігає за нами з тої далекої планети і пише повісті про нас, школярів. Час від часу цей дядечко прилітав до нас і гуляв Хрещатиком (ну, бо де ще можуть гуляти справжнісінькі письменники? :) Він гуляв і натрапляв на звичайних школярів - майбутніх героїв своїх творів.
Отак жила з тою картинкою у голові, читала, переживала і мріяла про ту мить, коли зустріну справжнього письменника. Навіть не пам'ятаю, коли уявлення про письменників спростувалося і стало більш наближеним до реальності: чи тоді, коли на сторінках улюбленого журналу "Однокласник" побачила фото своїх однолітків з письменниками, чи тоді, коли отримала у подарунок книгу з автографом справжнісінького письменника. От якось тоді і прийшло усвідомлення, що письменники - це реальні люди нашої планети, які також прокидаються о шостій, варять каву і невтомно працюють протягом дня.

Коли минулого року вперше потрапила на Книжковий Арсенал, дитячі уявлення про "тих особливих людей" цього світу остаточно розвіялися. Ходила, ніби зачарована і не могла зрозуміти: чи то всі письменники одночасно прилетіли на нашу планету, чи то мені так нереально пощастило потрапити на їхню :) Та поїздка була спонтанною і незапланованою, тому цього року я вирішила підготуватися ретельніше.
Ще з початку року моніторила всі новини, пов'язані з КА-2015, відмічала дні у календарі і вимріювала майбутню поїздку. Зараз, після завершення фесту, розумію, що то були найкрутіші місяці очікування-вимріювання-планування. Ті три дні фестивалю, протягом яких мені вдалося проникнутися атмосферою, залишили по собі найкрутіші спогади, адже я...
- побачила нереальну кількість сучасних українських письменників
- потрапила на читання Юрка Іздрика
- послухала вірші Келі Ликеренко
- дізналася про таких невідомих мені поетів, як Юрій Матевощук, Юрій Завадський, Юлія Мусаковська та інші
- заслухалася поезією Лазуткіна і наважилася попросити підписати ще дві його збірочки для моєї колекції
- бачила Юрія Винничука, Софію Андрухович, Ірину Шувалову та ще купу письменників, до яких так і не наважилася підійти за автографом
- встигла краєм вуха послухати Юрія Андруховича та Ігоря Померанцева
- побувала на презентації нової збірки Сергія Жадана "Життя Марії"
- взяла автограф у Марка Лівіна
- засмутилася, бо Ромчик Штігер, заради зустрічі з яким я ночувала у хостелі, так і не приїхав :)
- купила 4 нові книги, які й планувала купити, суворо стримуючи себе, аби не купити більше
- находилася стільки, що ввечері кожного дня ледве доповзала до ліжка
- спала так мало як спала, мабуть, тільки під час сесії, але незважаючи ні на на що, спала міцно ;)
- не вірила своєму щастю і покинула КА в останній його день з єдиним бажанням - повернутися туди наступного року!
Три дні у ритмі шальоного весняного Києва, який остаточно у себе захохав. До речі, погода, яка протягом тижня перед КА жартувала, підкидаючи нам то сніг, то дощ, змилостивилась і подарувала нам неймовірно теплі та сонячні вихідні. Люблю Книжковий Арсенал за можливість доторкнутися до прекрасного, за можливість познайомитися з людьми з "іншої планети", за віру у те, що справжня паперова книга ніколи не зникне, бо начитаність та освіченість завжди в тренді.

Загальну атмосферу КА неможливо описати словами, її просто треба відчути. Відчути, коли весь натовп навколо тебе обговорює лише літературні новинки, спілкується переважно українською і лише тут на КА, біля стенду Видавництва Старого Лева можна почути:"Любчику, ходи до мене". Фішка в тому, що Любомир - то одне з моїх улюблених чоловічих імен рідкісних у моїй місцевості.
Я щиро хочу подякувати організаторам за таку колосальну роботу у підготовці фестивалю і хочу побажати сил та натхнення продовжувати цю цікаву справу та заохочувати щоразу більше і більше людей відкладати у бік свої ноутбуки/планшети/смартфони, аби взяти до рук справжню паперову книгу і поринути у світ, вигаданий такими реальними письменниками.
Дякую!
































